Zdrowie osób dojrzałych – czwarty, ostatni etap kampanii edukacyjnej DIAGNOSTYKI poświęconej profilaktyce zdrowotnej


Jestem kobietą i dbam o rodziców tak nazywa się czwarty, ostatni już etap trwającej dwa lata ogólnopolskiej kampanii poświęconej profilaktyce zdrowia. Jej głównymi adresatami są kobiety – strażniczki ogniska domowego, które dbają o zdrowie całej rodziny. Tym razem zwracamy uwagę na zdrowie osób starszych. Polski Główny Urząd Statystyczny (GUS) podaje, że w połowie lat 80-tych ubiegłego stulecia Polacy żyli ok. 66,8, Polki zaś 75 lat. W 2014r. przeciętna długość życia kobiet w Polsce to już 81,6 lat, mężczyzn – 73,8 lat. Biorąc pod uwagę tylko ostatnie 30-lecie, średnia długość życia Polaków wzrosła więc o 7 lat!  W przypadku osób starszych, takich które skończyły co najmniej 50 lat, liczba  zleconych badań wzrasta w porównaniu z osobami młodszymi, ale wciąż zbyt mało osób się bada.


Do lekarzy – specjalistów w Polsce tworzą się kolejki trwające czasami po pół roku lub więcej i część osób często rezygnuje nie podejmując indywidualnych starań . Na przeszkodzie stoją koszty badań i wizyt lekarskich poza NFZ. Akcja Diagnostyki daje dzieciom i wnukom do rąk „narzędzie”, dzięki któremu mogą pomóc osobom starszym sprawdzić stan swojego zdrowia, a często odpowiednio wcześnie podjąć leczenie. Wiele schorzeń można efektywnie wyleczyć lub poprawić komfort życia z chorobą jeśli zacznie się leczenie odpowiednio wcześnie.


W Polsce lekarze średnio zlecają 1-3 badań, my oferujemy osobom 50+ wykonanie pakietu 16 badań, które przeglądowo pokażą ich zdrowie. Wykonanie tych badań samodzielnie skróci osobom dojrzałym drogę do specjalistów – na podstawie wyniku lekarz ogólny będzie mógł od razu podjąć decyzję lub wskazać pacjentowi właściwego dla niego specjalistę. Przykładowo rzadko są zlecane badania hormonalne, a tymczasem to właśnie w tym wieku w naszym organizmie zachodzą zmiany, które mają wpływ na zdrowie całego organizmu.  Hormony w diagnostyce nazywamy markerami witalności, oznaczanie ich poziomu  daje wiele istotnych informacji o tym, że nadchodzi zagrożenie utrzymania  kondycji zarówno fizycznej jak i psychicznej danej osoby – podsumowuje Danuta Kozłowska, Dyrektor ds. medycznych sieci laboratoriów Diagnostyka.


IV etap kampanii „Jestem kobietą i dbam o rodziców” rozpocznie się 1 września i potrwa do 30 listopada, przez trzy miesiące trwania kampanii będzie można pobrać vouchery z pakietem 15 badań dla kobiet 50+ oraz 12 badań dla mężczyzn 50+ w cenie obniżonej o 70% o wartości 70 zł każdy. Vouchery na badania może pobrać każdy, także osoby bezpośrednio zainteresowane, a wykonać je będzie można do końca 2015 roku, może to być zatem świetny prezent mikołajowo-gwiazdkowy dla seniorów rodzinie.

Aby uzyskać bon na badania wystarczy zarejestrować się na stronie Kampanii www.kobieta.diagnostyka.pl i  odpowiedzieć na pytanie „dlaczego biorę udział w kampanii”. Dodatkowo - kobiety, które zadbają o swoich bliskich pobierając bon - mogą wziąć udział w konkursie i  wygrać bardzo atrakcyjne nagrody: tygodniowy pobyt w wybranym przez siebie kraju Europy (fundator: NOVASOL  Domy wakacyjne, niezwykle atrakcyjne vouchery na 13-dniowy pobyt wraz z wyżywieniem, konsultacją lekarską i 5 zabiegami  dziennie w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical SPA&Wellness w Busku Zdroju, 3 tablety Ipad Air 2 4G 16 GB od Plus –lidera technologii LTE, 20 luksusowych zestawów naturalnych kosmetyków Secret Soap Store.

 

To już ostatni etap trwającej dwa lata kampanii „Jestem kobietą i dbam…” do tej pory skorzystało z niej i zarejestrowało się na stronie akcji www.kobieta.diagnostyka.pl  prawie 50 000 osób.Terminarz kampanii:

 

Etap I „Jestem kobietą i dbam o siebie”                          – wiosna 2014
Etap II „Jestem kobietą, dbam o siebie i o partnera”         – jesień 2014
Etap III „Jestem kobietą, dbam o  siebie i o dzieci”          – wiosna 2015
Etap IV „Jestem kobietą, dbam o siebie i o rodziców”      –1 września – 30 listopada 2015
 
                    ***

Kampania „Jestem kobietą i dbam” jest kolejną inicjatywą ogólnopolskiej sieci laboratoriów medycznych Diagnostyka, która od lat prowadzi profilaktyczne i edukacyjne kampanie społeczne, m.in. „Diagnostyka dla Twojej ciąży”, „Badania z uśmiechem”, czy „Kobieta świadomie dojrzała”. Diagnostyka to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych. Oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów) dostępnych również bez skierowania od lekarza. Sieć posiada ponad 400 placówek w całej Polsce. Punkty Pobrań dostosowane są do obsługi osób niepełnosprawnych, część posiada specjalne kąciki dziecięce, pomagające w bezstresowej obsłudze małych pacjentów. Firma obsługuje miliony pacjentów rocznie oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia.

Diagnostyka Badania Medyczne

Diagnostyka sp. z o.o. - All rights reserved